Transformace mysli

Radost z maličkostí

Určitě jste někdy byli nemocní, bolela vás hlava, v krku vás bolelo tak, že jste sotva polykali a sotva jste se postavili na nohy. Najednou jste v hlavě neměli nic jiného než přání, abyste se už uzdravili a bylo vám zase dobře. Zdraví, které pro vás bylo dříve samozřejmostí, najednou bylo tím nejdůležitějším. A to je to!


Neoceňujme věci, až když je pozdě. Radujme se hned TEĎ ze všeho, co máte.

"Co je za den?" zeptal se Pú

"Je dnešek" písklo Prasátko

"Jéé, můj oblíbený den!" řekl Pú

Napište si seznam 10ti věcí, za které jste v dnešním dnu vděční, které vám udělali radost nebo vás třeba rozesmáli.

Zde je má malá inspirace:

  • Jsem vděčná za to, že jsem zdravá.
  • Je super, že jsem si nemusela nařizovat budík a mohla jsem spát tak dlouho, jak jsem chtěla.
  • Ty dobré vafle s ovocem k snídani jsem si fakt užila.
  • Jsem moc ráda, že jsem se mohla zastavit a nechat svůj obličej hřát na sluníčku.
  • Jsem fakt dobrá, že jsem v práci splnila dlouho odkládaný, nepříjemný úkol.
  • Moc mě potěšilo, že na mě počkal řidič autobusu, když mě k němu viděl běžet
  • Překvapilo mě, že jsem potkala v samoobsluze milou prodavačku, která se usmívala.
  • Pobavilo mě, když jsem uviděla na ulici pána, který se nedíval na cestu, narazil do sloupu, ohlídnul se kolem sebe, kroutil při tom s úsměvem hlavou a pak se ohlížel, jestli ho někdo neviděl. :D
  • Udělalo mi radost, že mi vykvetla kytička, kterou jsem si zasadila.
  • Užívala jsem si relax při sledování oblíbeného seriálu.

Žít tady a teď


Každou vteřinou je tu TADY A TEĎ,                                                                                                 nasedni do své rakety a životem leť.                                                                                      Zažehni svůj vnitřní oheň, co máš rád/a, se rozpomeň.                                                            Dělej vždy jen to, co Tě baví, i když se druzí na hlavu staví.      

Měj se ráda, milá ženo. Budiž štěstí dosaženo.                                                                            Měj se rád, milý muži. Tvůj úsměv dokáže potěšit každou lidskou duši.                                     Já teď jdu na procházku a nechám tady otázku:                                           

"Co je Tvým snem? A co Ti brání k jeho splnění?"

Pokud cítíte, že jste dali do vztahu úplně vše, žili jsi pro partnera, udělali jsi pro něj první poslední a upozadili jste při tom své koníčky a vše, co máte skutečně rádi, tak jste ve vztahu nejspíš ztratili sami sebe. Vztah skončil, a jelikož byl pro vás tím nejdůležitějším, tak ve vás najednou nezbylo nic. Možná momentálně nemáte žádný smysl života.

Pojďte ho najít, pojďte zjistit, co vás v životě naplňuje kromě partnerství. A až ten svůj smysl najdete, tak se ho už hlavně nikdy, opakuji NIKDY nevzdávejte.

Zkuste si odpovědět na následující otázky a pamatujte, že je to jen a jen o vás a vašem životě. (Zkuste tam tedy prosím nepsat aktivity, které jste prožívali s expartnerem):

Co Tě v životě nejvíc baví?

Co Tě dokáže nejvíc rozproudit a dodat Ti energii? Vzpomeneš si na nějaké konkrétní okamžiky, které jsi zažil/a?

Kvůli čemu ráno s nadšením dokážeš vstát z postele?

Co na Tobě ostatní obdivují?

V čem jsi dobrá/ý?

Proč jsi na světě, co je Tvůj úkol tady?

Nečekej na nic a splň si svůj sen,

to DNES je k tomu ideální den.

Začni tady a teď, zboř si tu pomyslnou zeď,

Život je od toho, abychom ho prožili a ne se v něm stále soužili.

Opravdu se nevyplatí odkládat věci na později nebo na různé "zvláštní příležitosti", na nějaký den oslavy. Vždyť ten den už nastat ani nemusí. To dnes je ta správná příležitost a den k oslavě! Představte si, že od někoho dostanete krásný hrneček. Je tak krásný, až vám je z něho líto pít a řeknete si, že z něj budete pít jen při nějaké zvláštní příležitosti, třeba při oslavě. Ten hrneček máte uložený někde v poličce, aby se nerozbil, takže na něj vlastně ani moc nevidíte, samozřejmě z něho nepijete a jak tak běží čas, tak se jednoho dne stane, že vám ten hrneček někdo omylem shodí na zem a zbudou z něho jenom střepy. Vás to příšerně rozzlobí, protože jste si ho přeci schovávali na vzácný den. Jenže rozzlobení můžete být tak akorát sami na sebe. A to z důvodu, že jste si ho schovávali, místo toho, abyste z něj každý den pili a každý den vám tím přinášel radost. Ten vzácný den je totiž DNES.

Udělejte si každý den jedinečným, dopřejte si nějaké potěšení a najděte si každý den nějaký důvod k oslavě.

Osobní projekt

Můžete si vymyslet i svůj vlastní "projekt", který budete "aplikovat" na lidi kolem sebe. Může jít třeba o to, že se budete usmívat úplně na cizí lidi (na cestující v autobuse, na prodavačku v trafice), uvidíte, jak se jim najednou rozzáří tvář. Nebo můžete lidi kolem podarovávat. Blízké můžete potěšit nějakým nečekaným dárečkem a lidem neznámým, které potkáte třeba na ulici, můžete rozdávat kartičky, na kterých bude napsáno třeba: "Přeji Vám krásný den.". Můžete vymyslet cokoliv a věřte, že tahle činnost je neskutečně duševně uspokojující. Hlavně to dělejte pro radost, nedělejte to za účelem toho, že chcete za to od druhých něco mít. Dávejte bezpodmínečně. Vesmír tohle všechno vnímá a jednou budete překvapeni, jak karma dokáže fungovat.

Já jsem si vymyslela svůj projekt v podobě rozdávání zalaminovaných kartiček andělů pro ochranu. Měla jsem záměr je rozdávat lidem, kteří udělali nějaký dobrý skutek, např. pánovi, který mi ochotně poradil cestu; hudebníkovi na ulici, který hrál úžasně na kytaru; paní v metru, která rozdávala noviny a přitom se vždy tak krásně usmívala; jedné mamince na letišti, která se chovala moc pěkně ke své dcerce. Bylo super vidět jejich překvapené výrazy a úsměvy na jejich tváři, se kterými kartičku přijímali. Dosud jsem rozdala více jak 350 kartiček a vždy mě velmi potěší, když mě někdo zpětně kontaktuje s tím, že nosí dosud mou kartičku v peněžence ba že mu dokonce přinesla štěstí. Taková zpětná vazba je pro mě vždy hnacím motorem nepřestávat s tím, o čemž jsem si myslím, že to má smysl.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky