Léčení těla

Pečování o sebe a své tělo

Dost možná jste byli poslední týdny před koncem vztahu často nemocní. Věřím, že psychosomatika funguje na plné obrátky, vše souvisí se vším a nemoc těla má často svůj původ právě v psychice. Teď je velmi potřeba, abyste o sebe s láskou pečovali. Kašlali jste dosud sami na sebe? Tak teď je nejvyšší čas si dopřát. Zajděte si na dlouho odkládanou masáž, za kterou vám dříve bylo líto "vyhodit" peníze. Nebo si kupte tu krásnou vůni, ke které jste vždycky chodili přičuchnout, když jste šli kolem parfumerie. Cítíte, že potřebujete koupit nějaký doplněk stravy pro své tělo, ale stojí spoustu peněz, za které byste si mohla pořídit něco jiného? Nelitujete peněz, vložených do sebe, poslouchejte své tělo, co potřebuje a dopřejte mu.

Nikdy nelitujte peněz, vložených do svého zdraví, do toho, co vám udělá radost a do svého osobního rozvoje.

Nezapomínejte na sebe. Vím, že v období po rozchodu člověk nemá motivaci k ničemu, vše se mu zdá úplně zbytečné. Třeba mně se nádobí ve dřezu nekupilo jen díky tomu, že jsem většinou bydlela ve spolubydlení s vrstevníky a člověk po sobě uklízet prostě musel. Měla jsem problém spíš s tím, abych vůbec něco snědla. Někdo to má opačné, ale já když prožívám něco těžkého, tak nemám chuť k jídlu a přestanu úplně jíst. Tak tomu bylo i bezprostředně po rozchodu, musela jsem chtě nechtě přinutit něco zkonzumovat, aby se ze mě za chvíli nestala kost a kůže. Ono to člověka nakopne samo. Když máte takový hlad, že vás břicho začne až bolet, tak se prostě půjdete najíst. Když vám vyrostou nehty a začne vám překážet jejich délka, taky vás to dřív či později stejně donutí k jejich ostříhání. A proč čekat až na takový stav? Co se vzchopit hned teď? Pečujte o sebe, udělejte se krásnými, budete se cítit dobře.

A tím uděláním-se krásnými, ten u žen nemám na mysli šminky, žena je dle mého názoru stejně nejkrásnější přirozená a bez líčidel. Myslím takové ty úpravy jako třeba umytí vlasů, upravení rostoucího obočí, odlakování starého laku z nehtů, vyčištění těla peelingem a podobně. To, jak vypadáte, ovlivňuje, jak se cítíte. A budete se cítit dobře. Zatímco když víte, že vám to fakt nesluší a máte při pohledu na sebe blbý pocit, tak to z vás i vyzařuje. Ono všechno souvisí se vším. Když se člověk cítí příjemně, tak to z něho sálá a naopak. A nikdy nevíte, na jakého sympatického fešáka zrovna narazíte. ;)

K péči o sebe mě napadlo ještě stravování. Dopřejte si ty lahodnější potraviny. Nevím proč, mě napadl zrovna příklad o rajčatech. V obchodě je velký výběr rajčat za různé ceny. O jedněch víte, že jsou levné, ale chutově umrlé, zatímco ty dražší, na nich si fakt pochutnáte. Které si vyberete? Nešetřete na sobě a dopřejte si pro sebe to lepší! Mějte sebe a své tělo rády.

Pořízení něčeho nového

Je všeobecně známé, že lidi po rozchodech podstupují různé změny a jelikož sám rozchod je jedna velká změna, tak je naprosto přirozené, že člověk mění i jiné věci v životě. Je to pro nás velmi prospěšné. Můžeme začít třeba novým sestřihem vlasů nebo změnou barvy. Můžeme si koupit něco pěkného na sebe nebo si udělat radost nějakou jinou hmotnou věcí, o které jsme už dlouho uvažovali, ale bylo nám líto peněz. Člověk se bude cítit hned takový jiný, nový a bude připraven i na nové věci i v životě.

Je vám líto, že je právě svátek svatého Valentýna a Vy jste sami? Jděte a kupte si srdíčko, kupte si krásnou kytičku do vázy, kupte si něco dobrého na zub. Ukažte sami sobě, jak se máte rádi!

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky